22.4.
Slavomír
Tip na dnes:
Jar klope na dvere, najvyšší čas dohodnúť si s nami jarmú údržbu, kontaktujte nás.
Z ktorej sekcie chcete dostávať informácie?

Udeľujem súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely rozposielania newslettrov od spoločnosti ALL WORKS s.r.o.
Prihláste sa na odoberanie
NEWSLETTRA

PARTNERSTVO s all works

Ste malý živnostník alebo firma a ste odborník vo svojom odbore? Vyplňte formulár a staňte sa našim partnerom.

CHCEM BYŤ PARTNERSKÝ DODÁVATEĽ

all works poukážka

Potešte nie len vašich rodičov, starých rodičov či partnera, ale aj seba poukážkou rôznych nominálnych hodnôt.

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA

Čo by nemalo chÝbaŤ na pracovnom stole

Pracovný stôl nie je iba obyčajným miestom určeným na prácu. Často je to aj reprezentatívny priestor, ktorý napovie veľa o zamestnancovi, jeho návykoch a schopnostiach. Všetko na stole by malo mať svoje miesto, čo zvyšuje kreativitu, pracovné nasadenie a prúdenie pozitívnej energie.Máte na stole neporiadok a cez hŕbu papierov a iných zbytočností neviete nájsť pero, kalkulačku, či iné dôležité predmety. Čo s tým? Stačí si vybrať pár drobností na organizáciu, ktoré vám uľahčia každodennú prácu. Prehľadne si uložte predmety a pomôcky, ktoré potrebujete najčastejšie. Nemáte v kancelárii zavedený systém doĺňania kancelárskych zásob? Ako na to? Skúste si vytvoriť na pracovisku ideálne podmienky, ktoré odporúčame.

Čo by nemalo chýbať na pracovnom stole:

 • Kancelársky papier

Existuje niekoľko druhov papiera. Papier do tlačiarne vám poslúži pri väčšine vašich potrieb - na písanie, poznámky, tlač aj kopírovanie. Pri výbere papiera do kopírovacieho stroja či do tlačiarne je dôležité zohľadniť jeho gramáž. Optimálna gramáž pre kancelárske využitie je 80 g/m2.

TIP: Kancelársky papier sa predáva po škatuliach, v ktorých býva obvykle 5 jednotlivých balení po 500 hárkov papiera formátu A4. Kúpte si na začiatok dve krabice a sledujte, za aký čas ich spotrebujete. Ak nemáte dostatok úložného priestoru na skladovanie väčšieho množstva krabíc, ďalšie objednávajte až vtedy, keď otvárate predposledné balenie druhej škatule.

 
 

 • Obálky

Hoci sa v súčasnosti s klientmi a dodávateľmi komunikuje skôr elektronicky, klasická papierová pošta je stále potrebná. Prostredníctvom nej sa posielajú zmluvy, faktúry, upomienky a iné dokumenty. Najčastejšie používané obálky v obchodnej korešpondencii majú formát DL, C5 (obálka na prehnutú A4), alebo C4 (obálka pre dokumenty vo formáte A4), preto by vám rozhodne nemali chýbať.

TIP:
Na začiatok si kúpte po jednom balení z každého typu, obvykle sa v balení nachádza 100 ks obálok. Gramáž obálok by mala byť 90 g/m2, pri kartónových minimálne 300g/m2.

 • Písacie potreby

Súčasťou každej kancelárie musí byť bez pochyby dostatočná výbava písacích potrieb. Pre manažment firmy je určite vhodné dohodnúť sa na kúpe kvalitných pier z portfólia niektorej z významných značiek, dodáva to reprezentatívnosť a profesionalitu. Najobľúbenejšími značkami písacích potrieb vo svete biznisu sú perá značky Parker a Diplomat. Napríklad guľôčkové perá Parker sa dajú kúpiť už za 7 Eur, odporúčame však do kvalitného pera investovať aspoň 40 Eur. Pre radových zamestnancov je vhodná kúpa pera s pogumovaným alebo vrúbkovaným povrchom pre lepšie držanie a manipuláciu. Písacie perá sa obvykle predávajú na kusy. Nezabudnite ani na obyčajné ceruzy či pentelky.

TIP: Na písacie potreby sú najvhodnejšie stojany a odkladače na perá, existujú aj zásuvky s predelmi na organizované uschovanie, ktoré sa vložia do šuflíkov pracovného stola.

 

 

 • Ďalšie nevyhnutnosti

Samozrejme, existuje nespočetné množstvo ďalšieho kancelárskeho vybavenia, ktoré môžete potrebovať. Novým trendom na trhu sú kancelárske doplnky v modernom dizajne a atraktívnom prevedení. Vhodné je zladiť doplnky vo farbe a štýle ostatného vybavenia kancelárie. Napríklad zásuvky na dokumenty, stojany na vizitky, najrôznejšie dosky a zakladače, svorky, sponky, zošívačky, dierkovačky, euroobaly, pravítka či nožnice. Nezabudnite ani na najrôznejšie poznámkové bloky, farebné lepiace bloky na pripomienky a ďalšie.

TIP: Keď si overíte, ako rýchlo spotrebovávate jednotlivé kancelárske potreby, ľahko získate rytmus v ich doobjednávaní. Nie je treba si vo svojej kancelárií vytvárať zbytočne vlastný sklad kancelárskych pomôcok. Ideálny interval doplňovania zásob je raz za mesiac.

   

Ešte pár dôležitých informácií na vytvorenie dokonalého pracovného stola:

 • Plocha stola by mala byť dostatočne rozmerná, aby sa na ňu vošiel počítač a nevyhnutné príslušenstvo a pri tom by mala umožniť odkladanie aktuálnych písomností alebo iných prác.
 • Hĺbka pracovného stolu by nemala klesnúť pod 80 cm a šírka pod 120 cm. Výška sa môže pohybovať medzi 68 až 73 cm. K pohodlnému pohybu so stoličkou ponechajte voľný priestor aspoň 85 cm.
 • Menej dôležité materiály (ktoré by nemali byť na očiach každého, kto do vašej kancelárie vstúpi) majú miesto v zásuvke. To znamená, že dobrému pracovnému stolu by nemal chýbať dostatok zásuviek na najdôležitejšie veci, ktoré k práci potrebujete. Zaujímavým riešením zásuviek je zásuvková skrinka na kolieskach, vďaka ktorým môžete skrinku premiestňovať podľa potreby.
 • Lepky, nožnice, lepiace pásky, priesvitné obaly, perá, zvýrazňovače by mali mať na stole takisto svoje miesto. Rozhodne by sa na pracovnom stole nemali len tak povaľovať, ak teda nie ste prívržencom kreatívneho chaosu, ktorý vám zvyšuje pracovné výkony.
 • Pomôcky by mali byť prehľadne uložené v nádobách, ktoré sú na ne určené. Vždy keď ich použijeme, mali by sme ich vrátiť na pôvodné miesto. Len tak si udržíme vytúžený poriadok na písacom stole a neporiadok nás už pri práci nebude rušiť.
   

Hľadáte spoľahlivého partnera na rýchle zásobovanie kancelárskymi potrebami za rozumnú cenu? A nielen to, zariadime vám kanceláriu od pracovných stolov, cez stoličky až po tlačiareň či archivačné police. Zavolajte nás.


<< Späť